Akcesoria do dbania o zieleń

Jeśli chcemy mieć piękny i okazały ogród nie wystarczy posadzić kwiatów i założyć trawnik. Zieleń wymaga nieustannej pracy i pielęgnacji, która pomoże utrzymać ją w dobrym stanie. Jakimi akcesoriami należy się wówczas posługiwać?

Podstawowe akcesoria ogrodnicze to wszelkiego rodzaju sekatory, podwójne motyki, szpadle, łopatki do kwiatów, pazury czy spulchniacze. Bez tego zestawu narzędzi trudno zadbać o ogród. Sekatory i nożyce ogrodnicze przydają się do systematycznego podcinania drzew i krzewów. Szpadle, motyki, łopatki oraz spulchniacze to akcesoria, które wykorzystujemy już na etapie zakładania ogrodu. Służą one bowiem do przygotowywanie gruntu pod sadzenie roślin oraz prac w glebie wokół nich.

Każdy ogrodnik powinien wyposażyć się również w konewki, rękawice, węże, szczotki czy wiaderka. Bardziej zapaleni amatorzy ogrodnictwa posiadają w swoich schowkach akcesoria takie jak: klosze na rośliny, nożyce elektryczne, tunele foliowe czy skrobaki służące do czyszczenia powierzchni między kostką.