Akcesoria do dbania o zieleń

Jeśli chcemy mieć piękny i okazały ogród nie wystarczy posadzić kwiatów i założyć trawnik. Zieleń wymaga nieustannej pracy i pielęgnacji, która pomoże utrzymać ją w dobrym stanie. Jakimi akcesoriami należy się wówczas posługiwać?

Podstawowe akcesoria ogrodnicze to wszelkiego rodzaju sekatory, podwójne motyki, szpadle, łopatki do kwiatów, pazury czy spulchniacze. Bez tego zestawu narzędzi trudno zadbać o ogród. Sekatory i nożyce ogrodnicze przydają się do systematycznego podcinania drzew i krzewów. Szpadle, motyki, łopatki oraz spulchniacze to akcesoria, które wykorzystujemy już na etapie zakładania ogrodu. Służą one bowiem do przygotowywanie gruntu pod sadzenie roślin oraz prac w glebie wokół nich.

Każdy ogrodnik powinien wyposażyć się również w konewki, rękawice, węże, szczotki czy wiaderka. Bardziej zapaleni amatorzy ogrodnictwa posiadają w swoich schowkach akcesoria takie jak: klosze na rośliny, nożyce elektryczne, tunele foliowe czy skrobaki służące do czyszczenia powierzchni między kostką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *