Aranżacja ogrodu

Piękny i zadbany ogród to najlepsza wizytówka domu. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na profesjonalną aranżację terenu z przemyślanymi projektami. Nic dziwnego, przypadkowo zasadzone rośliny i stare meble wzięte z domu raczej nie będą wyglądać dobrze.

Najważniejsze w ogrodzie są oczywiście rośliny i zielona trawa. Bardzo dobrze sprawdzają się iglaki, z których można formować różne ozdobne figury, np. spirale lub kule. Do ogrodu najlepiej wybierać rośliny, które kwitną w różnych okresach. Dzięki temu można mieć piękne kwiaty od wczesnej wiosny aż po późną jesień. Kamienne ścieżki, skalniki, kora usypana wokół drzewek czy oczka wodne to dodatkowe elementy ozdobne, które na pewno zrobią wrażenie i ucieszą oko.

W ogrodzie istotna jest nie tylko roślinność, ale również meble, na których można usiąść i odpocząć w słoneczne dni. Wcale nie trzeba kupować drogich zestawów. Wystarczy trochę kreatywności i czasu, by samodzielnie stworzyć piękne ławki i stoły. Moda na bielone palety i drewniane skrzynki nie przemija, a wykonane z nich meble idealnie pasują do ogrodu.