Jak dbać o trawnik

Bujny zielony trawnik to piękna ozdoba każdego podwórka. Jednak, by teren przed domem dobrze się prezentował należy o niego odpowiednio zadbać. Co robić, by móc cieszyć oko okazałym trawnikiem?

Regularnie koś

Koszenie to podstawowa czynność pielęgnacyjną, której należy poddawać trawnik. Najlepiej robić to raz na tydzień lub dwa, w zależności od tempa wzrostu trawy. Kośmy gdy jest sucho, ale niezbyt upalnie, ponieważ zbyt intensywne słońce może spalić trawę. W przypadku małych trawników najlepiej robić to kosiarką elektryczną, a na większych podwórkach warto używać kosiarek spalinowych. Dobrze, by kosiarka wyposażona była w kosz zbierający trawę.

Podlewaj

Trawa podobnie jak kwiaty wymaga podlewania. Kiedy jest zbyt szybko może żółknąć. Młode niedawno założone trawniki trzeba podlewać nawet dwa razy dziennie. Później wystarczy to robić dwa razy w tygodniu, jeśli przez kilka dni nie pojawił się deszcz. Na szczęście nawet wysuszone i pożółkłe murawy da się uratować wodą. Pielęgnacja trawnika nie jest trudna, a może przynieść imponujące efekty.